• Stredná odborná škola elektrotechnická v Žiline prechádza veľkou rekonštrukciou.

Od 11.8.2022 sa realizuje projekt spolufinancovaný z operačného programu IROP  s názvom: „Stredná odborná škola elektrotechnická, Žilina – nadstavba, prístavba a stavebné úpravy budovy školy“.

Vytvorí sa 16 nových odborných učební, pribudne priestor odbornej knižnice – študovne a súčasťou je aj debarierizácia školy, nový výťah, exteriérová rampa či hygienické zázemie pre imobilných. Škola bude v celom rozsahu zateplená a realizované budú ďalšie opatrenia na zvýšenie energetickej efektívnosti.

V rámci projektu bude zabezpečené moderné technické vybavenie pre vyučovanie odborných predmetov, ktoré bude využívané pri príprave žiakov vo všetkých ponúkaných odboroch vzdelávania s cieľom ďalšieho skvalitňovania a rozširovania odborných vedomostí a praktických zručností absolventov Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline.