• koordinátor pre SOČ: Ing. Dagmar Múthová

• 43. ročník súťaže Stredoškolská odborná činnosť sa bude organizovať DIŠTANČNE (online, kombinovane-prezenčne)

Školské kolo sa bude konať do 24. 2. 2021,  okresné kolo do 11.  3. 2021

Krajské kolo sa bude konať 31. 3. 2021 a celoslovenské kolo 27. - 30. apríla 2021

Súťažné odbory pre školský rok 2020/2021

01 Problematika voľného času

02 Matematika, fyzika

03 Chémia, potravinárstvo

04 Biológia

05  Životné prostredie, geografia, geológia

06 Zdravotníctvo a farmakológia

07 Pôdohospodárstvo (poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo)

08 Cestovný ruch, hotelierstvo,  gastronómia

09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava

10 Stavebníctvo, geodézia, kartografia

11 Informatika

12 Elektrotechnika, hardware, mechatronika

13 História, filozofia, právne vedy

14 Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie

15 Ekonomika a riadenie

16 Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba

17 Pedagogika, psychológia, sociológia

*Pozn.-Tematika prác musí mať charakter voľno časových aktivít s dôrazom na výchovné a cielené
          využívanie času, ak nemá, tak je potrebné ju zaradiť do iného odboru.

Postupový kľúč :

Prihlásenie do súťaže on-line: http://www9.siov.sk/elektronicke-prihlasenie-do-sutaze-soc-registracia---prihlasenie prihlasovací formulár - postupovať podľa manuálu, odborné práce do systému vkladať vo formáte pdf, doc, bližšie informácie a metodické usmernenie poskytnú školskí a okresní koordinátori SOČ.

Podmienkou zaradenia práce do súťaže SOČ je jej originalita. Súťažiaci čestne vyhlási, že túto prácu neprihlásil a  neprezentoval v žiadnej inej súťaži pod gestorstvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Zo školského kola do okresného, krajského i celoštátneho kola postupujú dve práce
          z každého odboru, práca (v rozsahu max. 25 strán bez príloh) musí byť v troch exemplároch,
          pozri  AKO POSTUPOVAŤ, FORMÁT PÍSANIA PRÁCE